strona o alkoholach regionalnych, staropolskich, kresowych, domowych.

Rodzaje alkoholi

Spis alkoholi z polskich firm

Niniejszy wpis stanowi zestawienie różnych alkoholi regionalnych oraz ich producentów w Polsce z podziałem na rodzaje alkoholi oraz wyróżnienie polskich i zagranicznych (najczęściej koncernowych) firm. Celem wprowadzenia takiego, a nie innego podziału jest ułatwienie orientacji Czytelnikom strony w wyszukiwaniu najbardziej odpowiadającym im trunków i producentów zgodnie z prawem do swobodnego zawierania transakcji gospodarczych.

Piwa rzemieślnicze i regionalne – artykuł w przygotowaniu.

Jednakże warto zauważyć, że kupując piwo z browaru rzemieślniczego lub regionalnego (np. piwo miodowe) mamy większą szansę, iż trafimy na lepszy trunek niż przysłowiowy już „koncernowy eurolager”.

WINA  – w tym sektorze pojawia się coraz więcej lokalnych winiarni, zwłaszcza na południu Polski, a polskie wina coraz łatwiej nabyć w każdym miejscu na świecie klikając w przyciski odpowiedniego sklepu internetowego.

NALEWKI – to ciekawa oferta dla tych, którzy nie mają czasu na przyrządzanie nalewek domowych. 

Miody pitne – artykuł w przygotowaniu.

Miodosytnie w Polsce to kilkunastu wytwórców, których miody stanowią bardzo wysubllimowane trunki.

WÓDKI CZYSTE i SMAKOWE– na rynku już się pojawiają coraz lepsze trunki po przystępnej cenie, a te najlepsze polskie wódki stanowią czołówkę światowych rankingów.

 

Spis alkoholi regionalnych według województw