strona o alkoholach regionalnych, staropolskich, kresowych, domowych.

Rodzaje alkoholi

Turystyka alkoholowa a producenci regionalni

Alkohole regionalne - turystyka alkoholowa

Alkohole regionalne - turystyka alkoholowaKto się interesuje turystyką i alkoholami regionalnymi, ten może zwiedzić kilka ciekawych miejsc w Polsce. Warto zaznaczyć, że oferta naszych krajowych producentów alkoholi regionalnych wciąż rośnie i przybywa nowych atrakcji. Amatorzy regionalnych trunków mogą się wybrać na kilkudniową wyprawę szlakiem małych browarów, ale można także odwiedzić konkretnych wytwórców w browarach, gorzelniach, miodosytniach lub winnicach.

Na szlaku alkoholi regionalnych

Jedną z ciekawostek, które się pojawiły w tym sezonie jest szlak browarów regionalnych jako oferta biur turystycznych. Zwiedzić można kilka browarów w połączeniu z degustacją piwa na miejscu. Jest to nietuzinkowa wycieczka a konkretne oferty można znaleźć po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła: szlak browarów regionalnych.

Inne okazje do zwiedzania „jednym ciągiem” kilku producentów alkoholi regionalnych to Lubuski Szlak Wina i Miodu czy Podkarpacki Szlak Winnic. To specjalnie zaprojektowane szlaki turystyczne, gdzie czekają lokalni producenci wina i miodów pitnych. Na miejscu oprócz zwiedzania obiektów, czeka również zazwyczaj degustacja wyśmienitych wyrobów regionalnych.

Stała oferta

Tylko kilku producentów alkoholi regionalnych ma stałą ofertę zwiedzania swoich wytwórni. Do takich zalicza się Browar Zamkowy w Raciborzu, Warmińska Winnica (wina Herkus Monte) oraz Szczecińska Wytwórnia Wódek „POLMOS” S.A. (producent słynnych starek). Ten typ oferty praktycznie nie występuje u większych browarów regionalnych, ale odwiedzenie ich „od kuchni” również jest możliwe.

Wyjątkowe okazje

Wiodące browary regionalne jak Ciechan czy piotrkowski Cornelius/Kiper można odwiedzić w wyjątkowe święta. Tak było i w tym roku z okazji 10-letnia istnienia Browaru Ciechan lub podczas Biesiady Trybunalskiej. Na pewno na taką okazję warto czekać cały rok.

Inne powiązane artykuły: