Google Aanalytics- odsłony: ogółem 286553, ostatni miesiąc 4117.

Nowości na rynku alkoholi regionalnych

Nowe alkohole regionalne2 połowa roku jest bardzo udana dla alkoholi regionalnych. Pojawiły się nowe piwa i wódki a najbardziej prężny browar regionalny – Ciechan świętował 10-lecie powrotu na rynek.

Piwa regionalne – nowy jubilat, nowe linie, nowe piwa

Browar Ciechan przeżywał w tym roku swoje 10-lecie. Z tej okazji uwarzono okazjonalne piwo „Nasz Jubilat”. Ciechan Miodowe zostało uhonorowane jako najlepszy polski regionalny produkt żywnościowy Perła 2012, a sam browar i jego właściciel Marek Jakubiak otrzymał nagrodę w kategorii Innowacja rynku spożywczego na V Forum Rynku Spożywczego.

 Także Browar Kormoran nie zasypuje szyszek chmielowych w popiele, postanowił przeorganizować swoje portfolio i utworzyć 3 linie piw. Na pierwszej linii stoją „Regionalne z Warmii i Mazur”, czyli trunki związane z regionem np.Warnijskie, Orkiszowe z czosnkiem czy Marcowe. Druga linia piw regionalnych z Kormorana to „Specjały Kormora”, czyli piwne eksperymenty np. czekoladowe Szoko, Świąteczne czy seria Jabłko / Wiśnia / Śliwka w Piwie. Piwo z tej linii Porter Warmiński zdobył na jesieni złoty medal na European Beer Star 2012 w Norymberdze. Piwo jest wzorowane na porterze bałtyckim. Trzecia linia piw to „Podróże Kormorana”, czyli piwa wzorowane na zagranicznych – na razie Weizenbock.

Także Browar Fortuna wydał nowe piwa – Miłosław Marcowe, Miłosław Niefiltrowane, ale też serię Piw Komes: Porter Bałtycki, Podwójnie Ciemny, Potrójnie Złoty.

Janus i Longinus

Po raz pierwszy zauważyłem nowego wytwórcę regionalnych wódek czystych i smakowych – firmę Janus z Torunia. Ich sztandarowy produkt to Chłopska Pędzona (dostępna w wersjach Świąteczna, Wódka Czysta, Przepalanka, Pieprzówka, Bimber, Orzechowo-Pomarańczowa i Czarny Bez), Kontuszowa (wysokiej jakości czysta wódka) oraz ostatnia nowość seria wódek smakowych Gruba Pszczoła (Dzika Wiśnia i Morelowa).

Także nowym odkryciem jest firma Longinus z Ciechanowa – producent nalewek Żurawinowej, Wiśniowej, Malinowo-Jeżynowa, Dzięgielówka, z Głogu, Imbirowa, z Pigwowca, z Tarniny, z Aronii i Gruszkowej. Obie firmy, jak zapewniają na swoich stronach internetowych, istnieją na rynku już od lat.

Nowe wódki regionalne z Podlasia i Mazur

Polmos Siedlce (właściciel m.in.wódki Chopin) zaprezentował nowe mocne trunki: Młody Ziemniak (ze wczesnych ziemniaków odmiany Dukat), Cytrynówkę Podlaską oraz Wódkę Świąteczną (wódka żytnia w butelkach o kształcie bombek).

Również Piasecki Vodka pomyślał o nadchodzących Świętach i karnawale i wzbogacił swoje portfolio. Powstała nowa Wódka Masuria, okowity w wersjach regionalno-miodowych: Okowita Miodowa Mazurska i Okowita Miodowa Warmińska, a trzeba przy tym zauważyć, że generalnie butelki Piaseckiego zmieniły wygląd z przezroczystego szkła na czarne.

Polecam:
Borówkowe Pola

INFORMACJE REGIONALNE

RODZAJE ALKOHOLI -INFORMACJE

projekt strony - MO