strona o alkoholach regionalnych, staropolskich, kresowych, domowych.

Alkohole regionalne

Na szlaku 7 browarów

Turystyka alkoholowa - szlakiem 7 browarów

Turystyka alkoholowa - szlakiem 7 browarówWakacje w pełni, ale jeśli ktoś chce spędzić w oryginalny sposób czas wolny, to redakcja przewodnika byway.pl poleca szlak regionalnych browarów.

Na szlaku jest propozycja zwiedzenia 7 regionalnych wytwórców złocistego trunku:

1. Browar Amber – dumna reprezentacja Pomorza, słynąca z Piwa Żywego, portera bałtyckiego Grand Imprial Porter i innych piw.

2. Browar Kormoran – przedstawiciel Warmii i Mazur, dużo regionalnych piw, polecanych podczas wakacji w Krainie Wielkich Jezior i nie tylko.

3. Browarmia – najlepszy warszawski browar restauracyjny  z piwem warzonym na miejscu i świetnym jedzeniem, własność mazowieckiego Browaru Jabłonowo.

4. Browar Jabłonowo – jeden z pionierów piwa puszkowego, regionalny browar, który chętnie inwestuje w nowe pola (Manufaktura Piwna, Browarmia).

5. Browar Zamkowy w Radomiu – świetna atrakcja turystyczna i nowa radomska tradycja, „mały ale jary”, czyli mały, rzemieślniczy, niemal domowy browar ze świetnym regionalnym piwem.

6. Browar Zamkowy w Raciborzu – browar z miasta, gdzie piwo warzono niegdyś w 155 domach (XVI wiek) i przetrwał likwidacje (lata 90-te XX wieku).

7. Browar Haust – minibrowar w Zielonej Górze, stolicy polskiego winiarstwa, różnorakie gatunki piwa, dobre jedzenie, na ścianach kapsle i etykiety po piwie.

Szczegóły: http://byway.pl/wycieczki/wycieczka.aspx?viewtrip=5921fb8e-71bc-4641-b697-2fb7b0d4220e

Powiązane artykuły: