Drinki z miodu pitnego

Drinki jawią nam się jako zgoła zagraniczne sposoby na konsumpcję alkoholu i to najczęściej wódki. Jednak paradoksalnie popularność drinków można wykorzystać do promocji polskich alkoholi regionalnych i to nawet tak bliskich rodzimym tradycjom jak miody pitne.

Najbardziej znany producent miodów pitnych – lubelski Apis podaje różne przepisy na swojej stronie internetowej (kliknij -> tutaj). Co ciekawsze, poza tradycyjnie znanym grzańcem, na stronie Apisu znajdziemy przepisy na letnie napoje orzeźwiające.

Obok lubelskiego potentata w sieci można znaleźć także  przepisy z regionalnej firmy Mazurskie Miody (występującej też pod nazwą Piasecki Vodka). Obok drinków z wódek, na stronie internetowej jest przepis na orzeźwiający koktajl z Czwórniaka Biesiadnego (kliknij -> tutaj). Strona jest w przygotowaniu, więc możemy oczekiwać kolejnych przepisów z tej mazurskiej firmy z 60-letnią tradycją.

Drinki z miodu pitnego to, w czasie kryzysu i wszechobecnych oryginalna alternatywa dla drogiej whisky. Siła tradycyjnego polskie trunku przechowana w nowoczesnej formie, dostępnej dla każdego. Kto nie wierzy, niech wypróbuje.

 

Inne powiązane artykuły:

 

 

 *  *  *

Jeśli nas polubiłeś, to polub proszę jeszcze nasz profil na facebooku: Alkohole Regionalne.


Polecam:
Borówkowe Pola

INFORMACJE REGIONALNE

RODZAJE ALKOHOLI -INFORMACJE

projekt M.