strona o alkoholach regionalnych, staropolskich, kresowych, domowych.

Alkohole regionalne

Ciechan Wyborne

Ciechan WyborneCiechan Wyborne to ekstraklasa piw regionalnych. Delikatne, z odpowiednim poziomem goryczki, piwo jasne nieutrwalone (niepasteryzowane). Niewielka zawartość alkoholu pozwala częściej raczyć się tym popularnym trunkiem z Ciechanowa.

Ciechan Wyborne to nieutrwalone (niepasteryzowane) piwo jasne o zawartości alkoholu 6,2% i  ekstr.12,1 wag. Piwo jest lekkie w smaku i bardzo orzeźwiające. Idealny trunek na upały, ale i na zwykły dzień w tygodniu.

Etykieta Ciechan Wybornego jest typowa dla Browaru z Ciechanowa. Na głównej etykiecie dominuje zarys zamku w Ciechanowie. Jak można zauważyć, Ciechan odznacza swoje piwa innymi kolorami, Ciechan Wyborne jest zdominowane przez zieleń.

Dużym plusem Wybornego jest niskie wysycenie, co powoduje, że piwo pije się bardzo lekko. Piana szybko opada i od samego początku jest raczej niewysoka, wręcz minimalna. Zapach Wybornego trudno wyczuć, ale nie jest to piwo rozwodnione, nic z tych rzeczy. Jego aromat jest bardzo delikatnie zbożowo-chmielowy i to dominuje, jeśli ktoś przykłada wagę do tego zmysłu w trakcie konsumpcji piwa. Kolor piwa to typowe złociste zabarwienie, lekko wpadające w ciemniejszą tonację.

Pierwszy łyk Ciechana Wybornego to przyjemność dla gardła. Piwo jest mało gazowane, co przy dobrym, naturalnie chmielowym smaku, daje świetny efekt. Przedni smak tego typu Ciechana nie jest tak bardzo wyczuwalny jak w innych piwach z tego browaru. Wprawdzie codzienna konsumpcja jakiekolwiek piwa to rzecz niegodna polecenia, to jednak przy częstszym spożyciu, warto pić Ciechana Wybornego.