Google Analytics: 233708 odsłon.

Miłosław Pszeniczne

Miłosław Pszeniczne

Miłosław Pszeniczne to piwo regionalne ładnie opakowane, ale nie tylko graficzny aspekt etykiet jest wart zakupu tego trunku. Delikatny smak złocistego napoju, dobrany z odpowiednimi posmakami tworzy udaną całość.

Miłosław Pszeniczne z zewnątrz

Na początek opakowanie. Etykieta Miłosława Pszenicznego jest bardzo ładnie opracowana graficznie, w kolorach niebiesko-złotych z elementami czerwieni. Kontretykieta opisuje polskie zwycięstwo pod Miłosławem – chodzi o Powstanie Poznańskie w 1948r jako część Wiosny Ludów- (nie mylić z Powstaniem Wielkopolskim), generalnie Nasi pokonali liczebniejszych Prusaków, czyli coś, co warto świętować.

Drugi element oprawy graficznej kontry Miłosława Pszenicznego to obraz Juliusza Kossaka, przedstawiający reprodukcję bitwy pod Miłosławiem. Na głównej etykiecie znajdziemy grafikę Miłosławia. Na kapslu została umieszczona oryginalna banderola, co jest rzadko spotykanym elementem dla piwa. Reasumując tą część – Miłosław Pszeniczne to niezła gratka dla kolekcjonerów.

Miłosław Pszeniczne od wewnątrz

Przejdźmy do samego trunku. Miłosław Pszeniczne zawiera dwa słody: jęczmienny i pszeniczny. Ekstrakt wynosi 12%, a zawartość alkoholu 5,5%. Ciemny bursztynowy kolor został uzyskany dzięki prażonemu słodowi, który Browar Fortuna jako jedyny w Polsce praży samodzielnie. Zapach piwa jest lekko kwaśnawy z nutkami bananowymi, raczej zbożowy. Piana na samym początku staje się bardzo obfita, chociaż Miłosław Pszeniczne nie był ani wstrząśnięty ani zmieszany. Piana później opada, ale utrzymuje się ogólnie dość długo, chociaż na niskim poziomie.
Dobra, teraz pierwszy łyk i pierwsze odczucia. Miłosław Pszeniczne jest piwem wyraźnie wysyconym, czyli gaz pół na pół. Wolę piwa mniej gazowane, ale to mój osobisty gust. W smaku piwo jest lekko gorzkawe. Czuję nuty bananowe, drożdżowe i goździkowe, wszystko jest wyczuwalne w umiarze. Miłosław Pszeniczne to dobry trunek, polecam jako orzeźwiający napój na cieplejsze dni.

Polecam:
Borówkowe Pola

INFORMACJE REGIONALNE

RODZAJE ALKOHOLI -INFORMACJE

projekt strony - MO