Google Aanalytics- odsłony: ogółem 286553, ostatni miesiąc 4117.

Letnia ofensywa Browaru Gontyniec

Browar Gontyniec i Browar CzarnkówRegionalne browary przystępują ostatnio, jak grzyby po deszczu, do rynkowej ofensywy. Przypomnijmy, że pierwszy był Ciechan, który ma szanse stać się jedynym polskim koncernem na rynku piwa. Tym razem kolejne plany głosi i realizuje Browaru Gontyniec. W należącym do niego Browarze Czarnków powstaje nowy projekt. Ten plan nazywa się Centrum Browar City i zakłada rewitalizację zabytkowych budynków browarniczych w Czarnkowie. Dzięki inwestycji powstanie kompleks składający się z fabryki, muzeum, hotelu i centrum handlowego w jednym, historycznym miejscu.

Także na początku lipca Browar Gontyniec zadebiutował na giełdzie NewConnect. Do obrotu trafiło ponad 1 mln akcji. W pierwszym dniu kurs wzrósł o 5 proc. do 21 zł. Pieniądze z inwestycji zostaną przeznaczone na linie technologiczną w nowym zakładzie oraz poszerzenie sieci sprzedaży. Historia Gontyńca to powstanie jako nowa firma w 2010r, która sprzedawał piwa wyprodukowane przez podwykonawców. Od początku Browar Gontyniec budował jednak własny zakład a w międzyczasie wykupił Browar Czarnków (Piwo Noteckie). Nowy zakład powstaje dodatkowo w Kamionce, co wiąże się z planami firmy, aby zwiększyć moce produkcyjne z 30 tys.hl do 65 tys.hl piwa rocznie.

Przypomnijmy piwa z Browaru Gontyniec: Noteckie i Gniewosz. Noteckie (z Browaru Czarnków) to piwa notowane nawet na Liście Produktów Tradycyjnych, Gniewosze stanowią reprezentację Browaru Gontyniec i poznamy je po oryginalnych butelkach 0,33 L. Wszystkie piwa są warte spróbowania!

Polecam:
Borówkowe Pola

INFORMACJE REGIONALNE

RODZAJE ALKOHOLI -INFORMACJE

projekt strony - MO