Google Aanalytics- odsłony: ogółem 286553, ostatni miesiąc 4117.

Kopernik i Szlak Jabłkowy

Sandomierski Szlak WiniarskiSandomierski Szlak Winiarski to nowa propozycja dla miłośników polskich win i turystyki. W zapowiedzi także nowe piwo z Browaru Kormoran – Gruit Kopernikowski oraz 165-lecie Browaru Witnica.

Browar Kormoran – już na przełomie kwietnia i maja ma być udostępnione w sprzedaży nowe piwo – Gruit Kopernikowski. Trunek jest reklamowany jako pierwsze w Polsce lawendowe piwo bezchmielowe. Historia tego nowego, z archaicznego przepisu, regionalnego piwa jest ciekawa. Skład piwa został bowiem opracowany na skutek analizy listu Mikołaja Kopernika oraz ówczesnych realiów piwowarskich Ciechanowa, które tworzyły tło do pewnej intrygi z XVI wieku. Ta tajemnicza historia to efekt współpracy Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie i Browaru Kormoran, dzięki czemu  powstanie nowe piwo – Gruit Kopernikowski.

Browar Witnica – w tym roku świętuje 165-lecie, którego obchody są przewidziane na 18 maja. Więcej szczegółów pozostaje na razie w tajemnicy.

Sandomierski Szlak Jabłkowy – w okolicach Sandomierza powstał szlak turystyczny, gdzie obok agroturystyki znajdziemy 5 winnic, czyli tzw.gospodarstw enologicznych.  Winiarze w ramach Szlaku Jabłkowego utworzyli Sandomierski Szlak Winiarski, który tworzą winnice rozciągnięte na trasie długości 60 km.

Degusław

Inne powiązane artykuły:

 

 
Polecam:
Borówkowe Pola

INFORMACJE REGIONALNE

RODZAJE ALKOHOLI -INFORMACJE

projekt strony - MO