Google Aanalytics- odsłony: ogółem 286553, ostatni miesiąc 4117.

Jadwiga – królowa miodów pitnych

Polskie miody pitne APISPrzyszły jesienne a nawet zimowe chłody, więc myśli same szukają jakiejś rozgrzewki dla ciała.  Cóż może być lepszego od grzanego miodu? To tradycyjny staropolski napitek, a trzeba wiedzieć, że już w czasach Piastów miód pitny był łatwiej dostępny i popularny niż wino a polskie miody pitne są zarejestrowane w UE jako Gwarantowana Tradycyjna Specjalność. Nic zatem dziwnego, że miód pitny półtorak „Jadwiga” z lubelskiego APISu został nagrodzony złotym medalem na XIX Międzynarodowym Kongresie Pszczelarskim „Apislavia” w Pszczelej Woli w tym roku.

Miód pitny „Jadwiga” tym bardziej trzeba docenić, gdyż jego skład jest oparty o maliny i dziką różę, czyli owoce idealne na mroźniejsze dni. Dodatkowym atutem”Jadwigi” jest fakt, że można ją zakupić i w wersji mini- na spróbowanie (250 ml), na większą degustację (750 ml), na romantyczny wieczór (zestaw: karafka z dwoma kieliszkami) czy na prezent (do wyboru: w oplocie, w drewnianej skrzynce, w kamionce, w karafce).

Osobiście cenię produkty APIS z co najmniej kilku przyczyn. Po pierwsze są to zawsze produkty smaczne, chociaż APIS jest dużym producentem, to nigdy nie produkował na ilość, ale wyraźnie postawił na jakość.  Po drugie zróżnicowanie oferty miodów pitnych powoduje, że każdy tam coś dla siebie znajdzie. Po trzecie miody pitne APIS są dostępne w większości miejsc w Polsce, więc zawsze służą jako oryginalny element spotkań towarzyskich lub w zestawie jako stały prezent.

Międzynarodowy Kongres Pszczelarski „Apislavia” to wielkie wydarzenie dla środowiska pszczelarskiego na skalę międzynarodową. Tegoroczna impreza została objęta honorowym patronatem Prezydenta RP, a obecni na niej byli przedstawiciele nie tylko środowisk administracji rządowej i samorządu, ale też naukowcy i oczywiście sami wytwórcy z kraju i z zagranicy.

Przypomnę, że APIS to czołowy polski producent miodów, w tym oczywiście miodów pitnych. Nazwa APIS pochodzi od łacińskiej nazwy pszczoły miodnej – Apis Mellifera. Jego historia sięga roku 1932, kiedy ten producent miodów pitnych powstał jako spółdzielnia założona przez Związek Pszczelarzy i do dzisiaj APIS to spółdzielnia pszczelarska.

Na koniec polecam ciekawy, chociaż nie najnowszy, film o miodach pitnych – w serwisie youtube.pl.

Polecam:
Borówkowe Pola

INFORMACJE REGIONALNE

RODZAJE ALKOHOLI -INFORMACJE

projekt strony - MO